Spartakiada i otwarcie boiska lekkoatletycznego w Szydłowie.
Pięknym zwieńczeniem Gminnych Dni Młodzieży była Spartakiada i uroczyste otwarcie boiska lekkoatletycznego przy Zespole Szkół im. Janusza Korczaka w Szydłowie. Jest to pierwsze tego typu boisko z prawdziwego zdarzenia w gminie Szydłowo.
6 czerwca 2025 r. z ogromną dumą zakończyliśmy Gminne Dni Młodzieży wyjątkowym wydarzeniem – Spartakiadą oraz uroczystym otwarciem pierwszego w naszej gminie pełnowymiarowego boiska lekkoatletycznego w Szydłowie! W sportowej rywalizacji wzięły udział trzy szkoły z terenu gminy: Zespół Szkół im. Wł. St. Reymonta w Starej Łubiance, Zespół Szkół im. J. Korczaka w Szydłowie, Szkoła Podstawowa w Skrzatuszu. Do sportowej rywalizacji z młodzieżą stanął również Wójt Tobiasz Wiesiołek, dając przykład zaangażowania, energii i sportowego ducha!
Nowe boisko to inwestycja, która daje skrzydła – nie tylko uczniom, ale wszystkim mieszkańcom. To przestrzeń do rozwijania pasji, promowania zdrowego stylu życia i budowania wspólnoty.
W uroczystości wzięło udział wielu znakomitych gości – razem z młodzieżą i mieszkańcami świętowali m.in.: Poseł na Sejm RP Krzysztof Czarnecki, Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Adam Bogrycewicz, Przewodnicząca Rady Powiatu w Pile Małgorzata Karwacka, Burmistrz Ujścia Małgorzata Cichostępska, Burmistrz Miasteczka Krajeńskiego Krzysztof Jacek Oświecimski, Burmistrz Wysokiej Artur Kłysz, Sekretarz Gminy Iwona Mazur z kierownikami referatów Urzędu Gminy Szydłowo, Skarbnik Gminy Małgorzata Kubiś, Przewodnicząca Rady Gminy Szydłowo Katarzyna Miernowska wraz z radnymi: Krzysztofem Hermanem, Jackiem Klisiem i Sebastianem Trzeciakiem, Dyrektorzy szkół i jednostek gminnych oraz Radni Młodzieżowej Rady Gminy Szydłowo. Swoją obecnością zaszczycił nas również Jarosław Lemański – Prezes firmy Asta-Bud, wykonawcy inwestycji, Michał Nowicki – przedstawiciel Rady Rodziców i sponsorów szkoły, oraz sołtys Jacek Rachwalski, gospodarz sołectwa.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji – szczególnie za dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych – Polski Ład, dzięki któremu ten projekt mógł się ziścić.
To dopiero początek! Boisko będzie służyć mieszkańcom przez cały rok.
Dziękujemy za obecność, wsparcie i wszystkie dobre słowa!
Wójt Gminy Szydłowo oraz Młodzieżowa Rada Gminy Szydłowo
