Czwartek, 07 grudnia 2023
Imieniny: Agata, Ambroży, Marcin
śnieg
-1°C
Powróć do: Dla Mieszkańca

Zarządzanie kryzysowe

Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych w Polsce do 28 lutego 2024 r.
Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia, które do 28 lutego 2024 roku przedłużają obowiązywanie trzech stopni alarmowych:
- trzeciego stopnia alarmowego CRP (3. stopień CHARLIE-CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – zarządzenie nr 618;
- drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – zarządzenie nr 617.
- drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) wobec polskiej infrastruktury energetycznej mieszczącej się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej – zarządzenie nr 619.
Stopnie alarmowe są przede wszystkim sygnałem dla służb, żeby były gotowe do działania.

Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni.
Więcej informacji:
https://www.gov.pl/web/rcb/stopnie-alarmowe---do-28-lutego-2024r   

Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane policji za pośrednictwem numeru telefonu 112. 

                                                                                                                            Wójt Gminy
                                                                                                                      /-/ Tobiasz Wiesiołek


Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych do 30 listopada 2023 r.
Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia, które przedłużają do 30 listopada 2023 roku obowiązywanie stopni alarmowych: 3. stopnia CHARLIE-CRP, 2. stopnia BRAVO na terenie całego kraju oraz 2. stopnia BRAVO wobec polskiej infrastruktury energetycznej, mieszczącej się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.
Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni.
CHARLIE-CRP jest trzecim, z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Jest wprowadzany w przypadku wystąpienia zdarzenia potwierdzającego prawdopodobny cel ataku o charakterze terrorystycznym w cyberprzestrzeni albo uzyskania wiarygodnych informacji o planowanym zdarzeniu.

Stopień alarmowy BRAVO (drugi w czterostopniowej skali) wprowadza się w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym.

Oznacza to, że służby mają informację o potencjalnym zagrożeniu, a w związku z tym administracja publiczna jest zobowiązana do zachowania szczególnej czujności.
Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/rcb/przedluzenie-obowiazywania-stopni-alarmowych-do-30-listopada-2023-r

                                                                                                                        Wójt Gminy
                                                                                                                      /-/ Tobiasz Wiesiołek


Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych w Polsce  do 31 maja 2023 r.
 
Prezes Rady Ministrów przedłużył obowiązywanie drugiego stopnia alarmowego BRAVO oraz trzeciego stopnia alarmowego CHARLIE-CRP na całym terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, a także drugiego stopnia alarmowego BRAVO wobec polskiej infrastruktury energetycznej mieszczącej się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej na okres 

od 1 marca 2023 r. od godz. 00.00 do 31 maja 2023 r. do godz. 23.59.
Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/rcb/przedluzenie-obowiazywania-stopni-alarmowych-bravo-oraz-charlie-crp---do-31-maja 

Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane policji za pośrednictwem numeru telefonu 112. 

                                                                                                                      Wójt Gminy
                                                                                                                      /-/ Tobiasz Wiesiołek


 

 


Informacja – zniesienie stanu epidemii

 

Od 16 maja zniesiono stan epidemii w Polsce w związku z rozprzestrzenianiem się w naszym kraju koronawirusa SARS-CoV-2.

 Zastąpi go stan zagrożenia epidemicznego.

Stan zagrożenia epidemicznego jest nieco łagodniejszą sytuacją prawną. Wskazuje on, że na danym obszarze istnieje ryzyko wystąpienia epidemii.

                                                      

                                               Wójt Gminy

                                                               /-/Tobiasz Wiesiołek

 


Stopień alarmowy CHARLIE-CRP na terenie całego kraju

 

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia 389 i 388 z dnia 30 listopada 2022 przedłużające do 28 lutego 2023 roku do godz. 23:59, obowiązywanie trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP) oraz drugiego stopnia alarmowego BRAVO. Stopnie alarmowe obowiązują na terytorium całego kraju.

 

Stopnie alarmowe są przede wszystkim sygnałem dla służb, żeby były gotowe do działania.

 

Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. CHARLIE–CRP jest trzecim z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Jest wprowadzany w przypadku wystąpienia zdarzenia potwierdzającego prawdopodobny cel ataku o charakterze terrorystycznym w cyberprzestrzeni albo uzyskania wiarygodnych informacji o planowanym zdarzeniu.

 

Stopień alarmowy BRAVO (drugi w czterostopniowej skali) wprowadza się w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym. Oznacza to, że służby mają informację o potencjalnym zagrożeniu, a w związku z tym administracja publiczna jest zobowiązana do zachowania szczególnej czujności.

 

Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane Policji za pośrednictwem numeru telefonu 112.

 

Więcej informacji znajdziecie Państwo tutaj:  https://www.gov.pl/web/rcb/trzeci-stopien-alarmowy-crp-na-terenie-calego-kraju

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok